Leki na potencję – czy wpływają na chorobę cukrzycową?

Każdy farmaceutyk oprócz swojego głównego działania wykazuje też często działania poboczne. Niekiedy przyjmują one nazwę efektów ubocznych, ponieważ są niepożądanym zjawiskiem, ale często mają też działanie pozytywne. W ostatnich miesiącach naukowcy szwedzcy przeprowadzili badania, z których wynika, że tabletki na potencję mogą mieć też działanie wpływające na… cukrzycę.

Stany przedcukrzycowe

A konkretniej na obniżanie poziomu cukru we krwi w tak zwanych stanach przedcukrzycowych zdiagnozowanych u chorych, którzy nie biorą jeszcze insuliny, ale są w grupie wysokiego ryzyka zachorowania na tę chorobę. Dlatego właśnie tabletki takie jak kamagra czy inne preparaty mające na celu poprawę seksualnej kondycji u mężczyzn mogą mieć znaczenie w przypadku cukrzycy? Odpowiedzią jest sposób ich działania, a konkretniej to, w jaki sposób oddziałują na krew i krążące w niej składniki odżywcze.

Większe ciśnienie krwi

Leki na potencję mają za zadanie zwiększyć przepływ krwi do penisa, co umożliwia mężczyźnie osiągnięcie szybkiej i maksymalnie trwałej erekcji. Dochodzi do tego dzięki błyskawicznemu działaniu substancji czynnej, którą w przypadku viagry lub kamagry jest sildenafil. To ona odpowiada za zwiększenie ciśnienia krwi, co prowadzi do jej większego napływu do ciał jamistych i narządów płciowych, ich wyraźne powiększenie i osiągnięcie erekcji, która w zwyczajnych warunkach z różnych względów nie byłaby możliwa. Leki poprawiające potencję u mężczyzn oddziałują na organizm bezpośrednio z krwi – tak samo jak leki insulinowe do kontroli cukrzycy.

Naturalna reakcja

Większe ciśnienie krwi oznacza automatycznie szybsze procesy biochemiczne odbywające się w ludzkim organizmie. A to powoduje szybsze przetwarzanie substancji odżywczych na energię, zamiast ich odkładanie w tkankach na później. W rezultacie wyższe ciśnienie to szybsze reakcje wydalania cukru z krwi, wiążące się automatycznie z obniżeniem jego poziomu. Czy to oznacza, że kamagra będzie mogła być stosowana zamiennie z preparatami na cukrzycę? Zdecydowanie nie, ale z pewnością jej zażywanie nie będzie kolidowało z procesem leczenia tej choroby.

Dobra wiadomość dla cukrzyków

Do niedawna bowiem cukrzycy byli w grupie ryzyka, której nie zalecano stosowania żadnych preparatów i środków na potencję bez konsultacji z lekarzem i kupowanych bez recepty. Obecnie dzięki wspomnianym badaniom może się to zmienić, o ile pacjenci chorzy na cukrzyce i chcący korzystać z leków na potencję będą się stosowali do wskazań z ulotki i zachowają odpowiednie dawkowanie leku.

Źródło informacji: https://viagra.edu.pl/